Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України, угоди укладено з метою забезпечення ефективного функціонування судових систем України та Польщі, в тому числі під час проведення турніру чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

Підписання відбулося в рамках офіційного візиту Міністра юстиції України Олександра Лавриновича до Республіки Польща, який триватиме 10-11 січня 2011 року.

Сторонами підписано Угоду на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах та Угоду про застосування двомовних бланків клопотань про надання правової допомоги у цивільних справах, а також Меморандум про співробітництво між мін’юстами України та Польщі на 2011-2012 роки.

Так, Угода на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах передбачає спрощений порядок взаємодії компетентних установ юстиції у разі розгляду судами України чи Польщі цивільних справ. З метою оперативного опрацювання клопотань про надання правової допомоги сторони домовилися про безпосередні контакти між установами юстиції, які б виключали додаткові проміжні ланки.

Угода про застосування двомовних бланків клопотань про надання правової допомоги у цивільних справах також передбачає прискорення надання правової допомоги у разі розгляду судами України та Польщі цивільних справ. Окрім затвердження двомовних бланків, Угодою встановлюється також єдина форма таких клопотань.

Меморандум про співробітництво між мін’юстами України та Польщі передбачає, серед іншого, консультації українських та польських спеціалістів з метою забезпечення ефективного функціонування судової системи під час проведення турніру чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.