Міністерство юстиції США вимагає конфіскації двох об’єктів комерційної нерухомості, придбаних на кошти, незаконно привласнені у ПриватБанку в Україні.

Цю інформацію оприлюднило Міністерство юстиції  США.

Зазначається, що Сполучені Штати подали два цивільні позови про конфіскацію майна в окружний суд Південного округу Флориди, стверджуючи, що комерційна нерухомість у Луїсвіллі (Кентуккі) і Далласі (Техас), придбана з використанням коштів, незаконно привласнених із ПриватБанку в Україні, підлягає конфіскації на підставі федерального законодавства про відмивання грошей.

«У позовах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, одним з найбільших банків України, обманним шляхом привласнили кошти банку на мільярди доларів. Обидва отримали шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008 по 2016 рік, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України», – зазначається в повідомленні.

Також мін’юст США стверджує, що вони відмивали частину злочинних доходів за допомогою безлічі банківських рахунків підставних компаній, перш за все в кіпрському відділенні ПриватБанку, до того, як перевели кошти у Сполучені Штати.

Як інформує Мін’юст, у США співробітники Коломойського та Боголюбова, створили мережу організацій, під деякою варіацією назви “Optima” для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів. Зокрема, вони придбали на сотні мільйонів доларів нерухомість і бізнес-структури по всій країні, включаючи нерухомість, яка підлягає конфіскації: офісна вежа Луїсвілля, відома як PNC Plaza, і офісний парк у Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom. Загальна вартість будівель становить приблизно 70 мільйонів доларів.

Разом з тим мін’юст США підкреслює, що всі відповідачі вважаються невинуватими, доки їх провина не буде доведена в суді.

Як повідомлялося, фірма «Рокіт-М», бенефіціарами якої є Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та їхнє оточення, заснована спільно з американською Gray Fox. Ця американська компанія у 2018-2019 рр. зірвала поставку лінії для виробництва снарядів на державний оборонний завод і не повернула $8,3 млн передоплати. Тепер створена групою Коломойського і Gray Fox спільна фірма «Рокіт-М» хоче сама виготовляти снаряди.