Багато політологів схильні вважати, що причиною відмови у реєстрації Мін’юстом політичної партії ”Пора” та НС ”Українці!” є захоплення ними потенційного електорального поля НС ”Наша Україна”.
За словами політолога Ігоря Танчина, ГО ”Пора” „піднялась” на критиці влади, і якщо вона стане партією, то буде продовжувати свою діяльність і при новій владі, чого, звісно, владі не потрібно.
„Більшість зареєстрованих партій не перешкоджають електоральним амбіціям НС ”Наша Україна” – заявив „Контекст-медіа” політолог Костянтин Бондаренко. На його думку, це інструмент політтехнологій нової влади
За словами політолога Лідії Леонтьєвої, не дивлячись на появу нової влади використання методів адмінресурсу нею залишились старими: ”Нових методів вони не придумали”. До таких методів Лідія Леонтьєва віднесла використання владою 22-ох новостворених „партій-фантомів” при формуванні виборчих комісій. На її думку, реєстрація цих політичних партій є підтвердженням того, що наступні парламентські вибори будуть мати ті ж ознаки використання політ технологій, що і вибори 2002, 2004 років.
Мін‘юст офіційно відмовив партіям ”Пора” та НС ”Українці!” у реєстрації через порушення при збиранні підписів.
Станом на 31 березня в Україні зареєстровано 126 партій.