Про це сьогодні у Львові під час брифінгу заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа, інформує кореспондент «Вголосу».

«Щодо цього питання ми вже провели відповідні консультації із закордонними колегами з Польщі, Чехії та Франції. На основі рекомендацій тепер напрацьовуємо нову редакцію Закону «Про державну підтримку сільського господарства», в якому робимо акцент на розвиток сімейних ферм і дрібних господарств», – наголосив чиновник.

Унаслідок цього в міністерстві намагаються просунути питання про надання пільг фермерам. Адже основна проблема дрібних виробників, як зазначив заступник міністра, полягає в отриманні адекватної ціни за свою продукцію.

І тут, на думку Володимира Лапи, є два інструменти. Перший – надання кооперативам статусу сільського господарського виробника, що дозволить вирішити питання з пільгами.

«Зараз ми активно працюємо з народними депутатами щодо цього питання. Бо виникає дивна ситуація: одноосібник не сплачує податки, підприємства також мають податкові пільги і лише кооперативи змушені платити податки. Звісно, це – нонсенс», – пояснив заступник міністра.

Наступна ініціатива, яку озвучив чиновник, знову-таки пов’язана з фермерами. Володимир Лапа акцентував увагу на тому, що вже через кілька місяців міністерство запропонує на розгляд Кабміну та Верховної Ради законопроект про локальні аграрні ринки, які дадуть можливість дрібним виробникам організовано продавати власну продукцію.

«Де-факто це відбувається на практиці, але в не зовсім зрозумілий спосіб. Ми вважаємо, що для фермерів необхідно створити умови для торгівлі – спеціальні торговельні майданчики. В результаті цього дрібний виробник отримуватиме не 20-30% кінцевої ціни, а 80-100% вартості, яку готовий сплатити споживач за якісну сільськогосподарську продукцію», – підкреслив Володимир Лапа.