Міністерство заявляє, що, «розділяючи хвилювання міського голови Калуша щодо поводження з гексахлорбензолом, радимо поставитися до цього питання більш виважено».

«Ідея переробки такої отруйної речовини як гексахлорбензол у передгір’ї Карпат небезпечна з точки зору перспективи розвитку Західної України як заповідної та рекреаційної зони, – заявив міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський. – Крім того, незрозуміла перспектива такого заводу після знищення всього об’єму гексахлорбензолу з полігона у Калуші. Відходи такого класу мають бути вивезені за межі України та знищені на вже існуючих, спеціалізованих підприємствах».

Як повідомлялося, в2010 році Міністерство екології та природних ресурсів України вивезло з калуського полігону 8,5 тисяч тонн гексахлорбензолу. Небезпечний вантаж було відправлено на знищення до Великої Британії. За оцінками міжвідомчої комісії в Калуші залишилося приблизно 22 тисячі тонн ГХБ.

Гексахлорбензол (ГХБ) – хімічна сполука, що була введена в 1945 році в якості фунгіциду для обробки насіння зернових культур. Може міститися у твердих відходах, які утворилися внаслідок прямого хлорування промислової вуглецевої сировини. Відноситься до політропної отрути, дуже токсична. ГХБ здатний до накопичення в організмі людей та тварин. При безпосередньому контакті впливає на слизову оболонку та шкіру, вражає печінку, нервову та серцево-судинну системи організму. Отрута акумулюється в тілі ссавців, виявляючи канцерогенні, тератогенні (порушення ембріонального розвитку) та імунотоксичні властивості.