За словами глави уряду, Пік має достатній досвід і кваліфікацію, щоб очолити оборонне відомство. «Хочу підкреслити, що посада міністра оборони є менеджерсько-політичною, і у мене немає сумнівів у тому, що Кароліна Пік впорається», - сказав Нечас.

Очікується, що президент Чехії Вацлав Клаус у середу підпише офіційний указ про призначення Кароліни Пік міністром оборони.

Президент Чехії 7 грудня ухвалив відставку міністра оборони країни Олександра Вондри, який заявив про свою відставку у зв'язку з «недостатньою суспільною підтримкою» і поразкою на виборах в Сенат Чехії.

Вондру жорстко критикувала опозиція через можливу причетність до скандалу про постачання обладнання.

Як повідомляли чеські ЗМІ, раніше міністерство фінансів країни подало скаргу на компанію ProMoPro, що виграла в 2009 році державний тендер на надання аудіовізуальних послуг для зустрічей і конференцій, організованих Чехією в якості голови Євросоюзу. Імовірно, послуги надавались за завищеними цінами.

Вондра, який займав у той час посаду заступника прем'єр-міністра, заперечував свою причетність до укладення контракту. Незважаючи на те, що офіційні звинувачення йому так і не були пред'явлені, саме з цим скандалом він пов'язував свій провал на виборах в Сенат.

Джерело: РИА Новости