Про це повідомляє інформаційна агенція «Інтерфакс».

«Коли ми зустрілися, на словах відчувалося, що є певна налаштованість на конструктивні переговори з боку російської сторони. Ми думали, що, керуючись запропонованим Єврокомісією базовим протоколом, зможемо досягти домовленостей. Однак, коли російська сторона запропонувала свій варіант протоколу, ми побачили, що вона практично повністю відмовилася від основних положень протоколу, розробленого Єврокомісією», – сказав Продан.

«У першу чергу, російська сторона відмовилася зафіксувати в протоколі обсяг газу, який вона зобов'язується поставити українській стороні. По-друге, вона відмовилася зафіксувати ціну $385 за тисячу кубометрів як комерційну ціну, яка повинна бути внесена додаткова угода між «Газпромом» і «Нафтогазом». Також відмовилася від положення, що ця ціна не повинна змінюватись до березня 2015 року, і практично наполягала на тому, щоб залишилося вплив на рівень ціни в залежності від рішень російського уряду», – пояснив міністр.

На його думку, це свідчить про те, що Росія не збирається підписувати якесь проміжне угоду.

«Російська сторона категорично відмовилася від внесення змін до контракту між «Газпромом» і «Нафтогазом», які б відображали домовленості, досягнуті в протоколі. Російська сторона вважає, що «Газпром» не повинен підписувати цей протокол зобов'язує, бути стороною цього протоколу. Таким чином, російська сторона відмовляється від підписання якогось проміжного угоди між «Газпромом» і «Нафтогазом» до остаточного рішення арбітражного суду», – сказав він.