Як повідомив міністр фінансів країни Янніс Стурнарас в інтерв'ю виданню «Віма», замість запланованих 11,5 мільярда кредитори хочуть скоротити витрати бюджету країни на 2 мільярди євро більше, або на 13,5 мільярда до 2014 року.

«Не варто себе обманювати. Якщо ми не вживемо заходів, які, як вимагала «трійка» в липні, повинні перевищити 13,5 мільярда євро, тоді наше перебування в єврозоні залишається під загрозою», — сказав Стурнарас.

За його словами, такий розвиток подій був би катастрофічним для країни.
20 серпня Греція повинна виплатити борг у розмірі 3,2 млрд євро.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) завершив перевірку виконання Грецією умов надання фінансової допомоги і закликав лідерів єврозони вжити заходів для пом'якшення цих умов. Про це раніше писала газета The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.

За інформацією видання, МВФ готовий перейти на більш сприятливі умови для Греції в зв'язку з ознаками того, що рецесія в країні, яка триває вже 5 років, перешкоджає нормальному виконанню Афінами взятих на себе зобов'язань. У свою чергу, програми скорочення держвидатків і реформи економіки, на яких наполягають міжнародні кредитори, лише глибше штовхають Грецію в рецесію.

Разом з тим керівники фонду знову заявили, що держборг Греції повинен знизитися до більш прийнятних значень, перш ніж МВФ виділить країні нові транші вже обіцяних коштів.

Джерело: Росбалт