На цьому наголосив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, передає Anadolu.

«Я відвідував Європу минулого року, але чому вони скасували мій візит саме в 2017 році? Європа повертається в часи до початку Другої світової війни», - зазначив міністр.

Він сказав, що дуже прикрим є те, що протягом останніх 5-7 років основні партії європейських країн «починають дотримуватися расистських поглядів».

«Деякі європейські політики, які під час телефонних переговорів зі мною говорили, що їм соромно за дії Нідерландів, згодом надавали підтримку цій країні. А знаєте, чому? Це все страх! Ми, звичайно, в курсі того, що вони заздрять Туреччині і бояться її. З іншого боку, вони вважають, що необхідно об'єднатися і не допустити розколу ЄС. Я можу сказати їм лише одне: страх вас не врятує!» - сказав Чавушоглу.

Раніше влада Нідерландів запобігла візиту міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу і міністра у справах сім'ї і соціальної політики Туреччини Фатми Бетуль Сайан Кайі в Роттердам для участі в зустрічі з турецькою громадою цієї країни. Турецький міністр у справах сім'ї і соціальної політики у супроводі співробітників поліції була відправлена з Нідерландів до Німеччини.

Раніше Чавушоглу заявляв, що хоче відвідати Роттердам на підтримку референдуму про надання широких повноважень Президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану. Проте Нідерланди відкликали дозвіл на приземлення літака Чавушоглу в Роттердамі.

МЗС Туреччини вже висунуло вимогу, щоб посол Нідерландів в Анкарі, який перебуває нині у відпустці за межами Туреччини, протягом певного часу не повертався до виконання своїх обов'язків. Крім того, Туреччина пригрозила Нідерландам «жорсткими заходами», доки офіційний Амстердам не вибачиться перед Стамбулом за дипломатичний скандал.

Зі свого боку, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд не планує вибачатися перед Туреччиною через ситуацію, що склалася з візитами міністрів у Роттердам.

Пізніше віце-прем'єр Туреччини Нуман Куртулмуш повідомив, що Туреччина призупиняє дипломатичні відносини з Нідерландами на тлі тривалої дипломатичної кризи.