Про це Сергій Квіт повідомив під час брифінгу у Львові, передає кореспондент «Вголосу».

«Ми ще сподіваємося, що підручники будуть безоплатними. Це дуже складно, бо знову шукаємо додаткових коштів для армії, і найближчим часом ми це знатимемо точно. Дуже хочемо, щоб вони були безплатними, але може трапитися так, що вони будуть платними, а безплатними лише для малозабезпечених, сиріт тощо», – пояснив міністр ситуацію з підручниками.

Щодо переходу на 12-річну систему навчання, то він зазначив, що інших шляхів у нас просто немає.

«Коли я закінчував школу у 1982 році, була 10-річна освіта, і це вважали достатньо, бо так навчався весь світ. Тепер увесь світ вчиться 12 років, тому, якщо ми говоримо про євроінтеграцію, у нас має узгоджуватися все, в тому числі наша система освіти», – пояснив Сергій Квіт.

За його словами, цей перехід не має бути драматичним. І вже учні, які підуть у перший клас у 6-7-річному віці наступного року, вчитимуться 12 років. Це не стосуватиметься тих учнів, які вже навчаються у школі. Він додав, що з професіоналами це навіть не обговорюють – альтернатив 12-річці просто немає.

«Міністр Дмитро Табачник зробив 11-річну освіту, що з професійного погляду є абсурдом. Один із наслідків вульгарного переходу на 11-річку – шкільні програми спресувалися, вони стали перевантаженими й нецікавими», – сказав міністр.

При цьому Сергій Квіт не пообіцяв, що шкільна програма стане легшою, зате буде цікавішою і більш раціональною, а також узгоджуватиметься з програмами в Західній Європі.