Міністр палива та енергетики Іван Плачков радить сприймати серйозно коментарі щодо переговорів між Україною і РФ щодо газу тільки тих осіб, які уповноважені проводити такі перемовини, як от: він сам і міністр промисловості і енергетики РФ Віктор Христенко. Про це Плачков заявив на прес-конференції у четвер, коментуючи заяву «Газпрому» про підвищення вартості газу для України до 230 доларів за тисячу кубометрів, передає «RUpor».

Плачков наголосив, що українська і російська сторони домовилися не коментувати деталі переговорів щодо газу до тих пір, поки не будуть досягнуті чіткі домовленості. «Якщо називають якісь цифри ціни на газ, то це особиста думка окремих чиновників, які не впливають на процес переговорів», - наголосив він.

На слова Плачкова, в даний час працює комісія, в якій беруть участь як представники «Нафтогазу України», так і «Газпрому», і на підставі рішень будуть досягнуті певні домовленості.

В той же час міністр палива та енергетики України не назвав, на якій ціні на газ можуть зійтися обидві сторони, проте зазначив, що цифра 160 доларів «фігурує в перемовинах».

Як повідомлялося, Глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що якщо перемовини між Україною і Росією щодо ціни на російський газ не завершаться до 1 січня 2006 року, постачання газу в Україну будуть припинені.

«Газпром» вирішив відмовитися від «компромісної» ціни на газ для України на 2006 рік у розмірі 160 доларів за 1 тис. куб. м і наполягає на повному переході на ринкові ціни для України, які зараз становлять 220-230 доларів за 1 тис. куб. м.

«Нафтогаз України» назвав неприйнятною нову ціну „Газпрому”. Українська сторона також заявила, що не має наміру керувати своєю газотранспортною системою спільно з Росією.

proUA