Переглядаючи останні інтерв’ю і заяви нашого губернатора, ми звернули увагу на те, що серед тем, які він висвітлює, немає жодної згадки про такий ще не так давно популярний і ним же розрекламований проект, як «БродиАгроОйл».

Нагадаємо, що цей проект ще навесні 2006 року був переданий на погодження у Кабмін і там загубився в надрах міністерства екології, яке висунуло перелік вимог щодо земельної ділянки площею 727,6 га для «БродиАгроОйл». Екологи стверджують, що будівництво «БродиАгроОйл» призведе до знищення значних лісових масивів. І це тоді, коли в нас достатньо пустирів, придатних під забудову. Представники ж Львівської ОДА тоді ж заявили, що вважають вимоги екологів абсурдними.

Проект «БродиАгроОйл» нещодавно отримав ще одного поважного противника в особі міністра ПЕК Юрія Бойка.

Саме таке враження склалося після того, як ми прочитали його коментар з цього питання. Разом з тим міністр повідомив нову цікаву інформацію щодо того, хто саме лобіює будівництво цього НПЗ.

Проект будівництва нового нафтопереробного заводу у Бродах підтримує екс-міністр енергетики США Спенсер Абрамс, — повідомив Юрій Бойко. Перебуваючи у грудні минулого року у США в складі урядової делегації Юрій Бойко мав зустріч із С.Абрамсом, — повідомляє РБК-Україна.

"Це колишній міністр енергетики Америки, пан Абрамс. Ми коли з ним спілкувалися, я йому запропонував розглянути питання входження в західні вже існуючі заводи, тому що реконструкція заводу коштує значно дешевше, ніж будівництво нового "посеред степу", - сказав Юрій Бойко.

Юрій Бойко відзначив, що в Європі та США з 1972 року не побудовано нових НПЗ, а лише реконструюються діючі. Міністр також впевнений, що група "Приват", що контролює західноукраїнські Дрогобицький та Надворнянский НПЗ, може продати цей бізнес.

Нагадаємо, що  у жовтні 2005 р. американські компанії ComOxy і Bortex Enterprises разом з українськими компаніями "Арголіт" (Львів) і "СТЕК" (Київ) заявили про плани будівництва НПЗ у Бродах потужністю 8 млн. т нафти в рік і глибинною переробкою нафти 95%. Загальна вартість проекту перевищує 3 млрд. дол. Будівельні роботи поки не почалися.  Друга черга комплексу передбачає будівництво підприємств з переробки сільськогосподарської продукції: м’ясоконсервний завод, овочево-сушильний консервний комбінат, цукровий завод, пивзавод, молокозавод, завод кондитерських виробів, макаронну фабрику, завод біопалива, підприємства з переробки зернових і с/г продукції.  Згідно проекту на виробничому комплексі буде працевлаштовано 45 тис. осіб.