Напередодні Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд офіційно звернувся до Венеціанської комісії «За демократію через право»  з проханням надати висновок щодо рішення Верховної Ради АР Крим про приєднання до Російської Федерації. У зв’язку з цим до участі у сесії Венеціанської комісії було запрошено міністра юстиції України Павла Петренка, щоби він представив офіційну позицію України щодо цього питання.

Зокрема, Рада Європи просить Венеціанську комісію роз’яснити, чи прийняте Верховною Радою АР Крим рішення організувати референдум про приєднання до Російської Федерації або відновити дію Конституції Республіки Крим 1992 року узгоджується з конституційними принципами.

Також Венеціанська комісія має надати свої висновки щодо того, чи відповідає нормам і принципам міжнародного права проект закону РФ «Про внесення змін до Федерального конституційного закону «Про порядок прийняття в Російську Федерацію і утворення у її складі нового суб’єкта Російської Федерації».

Передбачається, що Венеціанська комісія розгляне вказані документи та винесе свої висновки на затвердження під час чергової 98-ї пленарної сесії, яка має відбутись 21-22 березня 2014 року.

Постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи заявив про свою повну підтримку територіальної цілісності та національної єдності України. Тому він рішуче засудив порушення Російською Федерацією суверенітету та територіальної цілісності країни. Дії російських військових сил на Кримському півострові, а також явна загроза військових дій на решті території України, є прямим порушенням міжнародного права. Асамблея висловила свою повну підтримку законної нової влади в Києві і високо оцінила її стриманість.

Джерело: УНІАН