Голови трьох комітетів Палати представників Конгресу США зобов’язали міністра енергетики США Ріка Перрі надати документи, що стосуються розслідування справи імпічменту Дональда Трампа.

Про це повідомляється у спільному листі голів комітетів із розвідки Адама Шиффа, міжнародних справ Еліота Енгеля і нагляду Елайджа Каммінгс, передає “Укрінформ”.

Зазначається, що останнім часом у публічних повідомленнях виникають питання про роль, яку Перрі, можливо, зіграв в передачі або посиленні рішучого послання Президента США до президента України.

“Ці повідомлення також викликали серйозні питання щодо ваших зусиль натиснути на українських чиновників, щоб змінити структуру управління в українській державній енергетичній компанії (НАК “Нафтогаз України” – ред.) на користь осіб, пов’язаних зі спробами Руді Джуліані втягнути українських чиновників у наші вибори 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Демократів також цікавить документальне підтвердження зусиль Перрі, спрямованих на те, щоб переконати Президента України замінити членів правління НАК “Нафтогаз”.

Міністра енергетики США просять розповісти Конгресу про його роль в організації липневої телефонної розмови Дональда Трампа з українським президентом Володимиром Зеленським.

Крайній термін надання документів – 18 жовтня.

Нагадаємо, що раніше американські ЗМІ повідомляли, що США вимагали від президента України Володимира Зеленського призначити у керівництво “Нафтогазу” американських громадян.