Як повідомляє сьогодні агентство DAPD, йдеться про кандидатську дисертацію, захищену більше 30 років тому.

Раніше в матеріалі, опублікованому в тижневику Der Spiegel, експерт Дюссельдорфського університету імені Генріха Гейне стверджував, що в ході ознайомлення з науковою працею Шаван виявлено «характерну картину дій, які можна назвати плагіатом». Зокрема, некоректно оформлені цитати виявлено на 60 з 351 сторінки праці.

У кількох інтерв'ю Шаван відкинула ці закиди, зазначає агентство dpa. «У процесі роботи над дисертацією я ніколи не робила спроб ввести когось в оману», – заявила вона газеті Rheinische Post. За словами міністра, вона дасть роз'яснення відразу після того, як комісія з присудження вчених ступенів надасть таку можливість.

Шаван також піддала різкій критиці факт публікації експертного висновку. «Не може не здивувати той факт, що довірчий документ, підготовлений викладачем університету, виявився в пресі до того, як з ним було ознайомлено автора дисертації», – зазначила вона.

Тим часом представники опозиції вимагають зробити висновки з того, що сталося.

«Довіру до міністра серйозно підірвано», – заявила співголова фракції партії «зелених» у бундестазі Ренате Кюнаст. На її думку, міністр, відповідальний за сферу освіти, повинен служити зразком чесності при написанні наукових робіт.

У свою чергу експерт з питань освіти фракції соціал-демократів у бундестазі Ернст Дітер Россман зажадав відставки Шаван у випадку підтвердження повідомлень про плагіат. Він звернув увагу на те, що вади в дисертації виявив не анонімний борець з плагіаторами, а сам університет.

Джерело: dw.de