Лідер ХДПУ Віталій Журавський 24 червня під час прес-конференції в Чернівцях негативно оцінив поведінку урядовців, які не склали повноваження народних депутатів і вважає, що в їх діях є ознаки корупції.

Нардепи-сумісники, які нині працюють у виконавчій владі, подають поганий приклад тим хто на президентських виборах голосував за Ющенка, виборюючи право на побудову правової держави, – вважає лідер ХДПУ В.Журавський.

Він зауважив, що Верховна Рада виконує контрольні функції щодо здійснення Кабміном його повноважень, тому не зрозуміло, як голови парламентський профільних комітетів Поліщук та Ніколаєнко збираються контролювати дії міністрів Поліщука та Ніколаєнка. До того ж трудові книжки урядовців-сумісників зберігаються у Верховній раді, а отже вони є міністрами на громадських засадах, а тому і їх розпорядження не є обов’язковими до виконання і кожен дрібний клерк може «послати такого міністра на три букви».

На думку В.Журавського, дії депутатів-сумісників підпадають і під антикорупційне законодавство. В цій ситуації Президент Ющенко мав би дати доручення підготувати проекти указів про звільнення сумісників і на другий день інцидент був би вичерпаний. Але, на переконання лідера ХДПУ, і тоді не всі міністри склали б депутатські повноваження, бо частина з них почувається в своїх урядових кріслах непевно, бо не довіряє Ющенку. На місці Президента Ющенка, Віталій Журавський «викинув би геть таких людей із своєї команди».

ЗІК