Про це йдеться в розслідуванні «Бігус Інфо».

«Комплекс розроблений ТОВ «УАС» в кооперації з іноземними партнерами. Виготовляється здебільшого з імпортних деталей. Таку інформацію на запит програми повідомили у Міноборони», – пишуть журналісти.

Компанія-виробник – це житомирське ТОВ «Українські авіаційні системи», співвласницею якого є дружина Розенблата Жанна, її бізнес-партнер Костянтин Пожидаєв та Роман Діденко з Молдови.

Сам Розенблат, як кажуть журналісти, «не приховує – фірма дружини, однак ідея його».

Він також вважає, що їхні безпілотники найкращі в країні, пройшли «усі випробування МО» та добре відомі учасникам ринку в Україні.

«Однак ці безпілотники досі не бачив жоден з опитаних українських виробників та експертів, перші випробування HAWKа пройшли невдало, комплектація і конструкція викликають багато питань», – стверджують автори розслідування.

ЗСУ повідомило, що безпілотники «УАС» з 31 травня по 29 липня 2016 року успішно пройшли випробування, протокол яких – державна таємниця.

«Разом з тим, у журналі «Наука і техніка Повітряних Сил ЗСУ» опубліковані результати демонстраційних польотів, які проходив безпілотник HAWK… до секретних випробувань», – зазначають журналісти.

Вони вказують, що ці  випробування проводились у квітні 2016 року і не підтвердили льотну придатність безпілотника.

Водночас, тоді йшлось про HAWK виробництва іншої компанії – молдовської Drone-Tech SRL.

Збройні сили не змогли достеменно відповісти, чи аналогічні молдовські безпілотники тим, що виробляє дружина нардепа, а сам Розенблат стверджує, що «це абсолютно різні речі, абсолютно різні модифікації».

Крім того, фотографія непридатного безпілотника збігається з тією, що публікує на своєму сайті компанія родини Розенблата, а комплектуючі для свого HAWK український виробник придбав вже після випробувань.

Як уже писав «Вголос», Розенблата підозрюють в тому, що він і народнофронтівець Максим Поляков вимагали хабар від компанії-нерезидента за видобуток бурштину в Україні. 11 липня Розенблата позбавили недоторканності.