Ця рекомендація Міністерства національної оборони є результатом скандалу навколо російської антивірусної програми, що наростав уже кілька місяців, – пише «Dziennik Gazeta Prawna».

На тендерах чергових польських установ компанія Касперського пропонувала дуже вигідні умови і її програмне забезпечення отримувало замовлення.

Ані Агентство внутрішньої безпеки, ані міністерства оборони та цифризації не інформували державних установ, як ставитися до антивірусу від російської фірми. Зламним виявився тендер на програмне забезпечення для Системи державних реєстрів – у ньому виключено російську пропозицію з приводу «порушення громадської безпеки або важливого інтересу державної безпеки».

Радник Міністерства національної оборони, якого цитує газета, пояснює, що проблема є значно ширшою. «Одна справа – відкидати поодинокі пропозиції, а чимось іншим є впевненість, що програмне забезпечення та обладнання адміністрації справді безпечні. Тут необхідна чітка державна політика і, можливо, створення власного антивірусу», – каже експерт.

 

«Вголос»