Про це власкору «Вголосу» повідомили в облраді.

У відповіді за підписом тимчасового виконувача обов’язків директора військово-медичного департаменту Міноборони полковника медичної служби Олега Ляшенка йдеться про те, що внесені зміни до ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надають статус учасників бойових дій особам, які брали участь в антитерористичній операції, а отже, відносяться до категорії осіб, які мають право отримувати медичну та реабілітаційну допомогу у госпіталях ветеранів війни.

Так, Міністерство охорони здоров’я своїм листом повідомило, що нині в Україні функціонує 29 регіональних госпіталів для ветеранів війни на 8,5 тис. ліжок в усіх регіонах України. З метою наближення надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції, вони зможуть отримувати реабілітаційні послуги та лікування на території їх проживання або в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни. Потужність зазначених закладів дозволяє щорічно надавати медичну і реабілітаційну допомогу близько 150 тис. особам з числа ветеранів війни.

«Державним бюджетом на 2016 рік створення та фінансування нових військових госпіталів та реабілітаційних центрів не передбачено.

Заходи з нарощування ємності військових госпіталів, враховуючи ситуацію, яка склалась в державі, проведені в 2014 році. Подальше збільшення їх ємності або формування додаткових військових госпіталів на цей час не планується», - зауважив Олег Ляшенко.

Посадовець додав, що чисельність медичної служби Збройних Сил та кошторис Міністерства оборони на 2016 рік не передбачає можливості утримувати державний заклад «Вузлова лікарня станції Ковель ДТГО «Львівська залізниця» та створювати на її базі військовий госпіталь.

Відтак, у міністерстві не вбачають необхідним передавати на баланс відомства ковельську залізничну лікарню та створювати на її базі військовий госпіталь на 120 ліжок.

Як писав «Вголос», на Волині не знають, що робити із залізничною лікарнею.