Міноборони Росії знову шукає підрядника для утилізації української субмарини «Запоріжжя», що залишилася в Криму після анексії.

Інформація розміщена на російському порталі держзакупівель, передає портал Крим.Реалії.

На порталі 21 серпня опубліковані дані про тендер на «утилізацію дизельного підводного човна проекту 641 і великого протичовнового корабля проекту 1134Б в 2019 і 2020 роках».

На проведення робіт було виділено 193 млн рублів, вони мають бути виконані до 10 листопада 2020 року.

Як повідомив російському «Інтерфаксу» адмірал Віктор Кравченко, який обіймав у 1998-2005 роках посаду начальника Головного штабу ВМФ Росії, «Запоріжжя» – єдиний підводний човен цього проекту, що є в розпорядженні ВМФ Росії».

У червні Міноборони Росії вже оголошувало тендер на утилізацію підводного човна, проте він був відмінений за «рішенням замовника».

Підводний човен «Запоріжжя» побудований у 1970 році, спочатку входив до складу Північного флоту СРСР. У 1990 році підводний човен перевезли на Чорне море, а в 1997 році увійшов до складу Військово-морських сил України.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що Росія готова передати Україні кораблі і військову техніку з Криму.

У квітні 2014 року Україні повернули кілька кораблів, зокрема середній десантний корабель «Кіровоград», корвет «Вінниця» та плавучу базу «Золотоноша».