На цьому наголошується у спільній заяві міністерств закордонних справ та оборони України, повідомляє Департамент інформаційної політики МЗС.

У документі зазначено, що першим кроком став наказ Президента Збройним Силам, Національній гвардії, прикордонникам і підрозділам Міністерства внутрішніх справ України в односторонньому порядку припинити вогонь.

«Курс на встановлення миру дотримується Україною неухильно», - підкреслено у заяві.

Її автори нагадали, що позиція Порошенка знайшла одностайну підтримку всього міжнародного співтовариствао.

«Лише за одну ніч 22 червня силами незаконних збройних формувань було вчинено 11 обстрілів позицій Збройних Сил України в районі Краматорська, Слов’янська, Артемівська та інших міст. Упродовж дня бойовики вчинили послідовну серію нападів і мінометних штурмів на українських прикордонників в районі населених пунктів Червонопартизанськ, Бірюкове та Ноздрівка на Луганщині. Провокації продовжуються», - зазначено в заяві.

В документі підкреслюється, що «бандитські замахи терористів, націлені на ескалацію становища, вимагають негайного і рішучого міжнародного засудження».

Україна звертається до всіх іноземних партнерів із закликом підтримати послідовні зусилля нашої держави для відновлення миру та безумовну реалізацію положень Женевської заяви від 17 квітня ц.р. усіма її сторонами.

«Головна вимога стосується Росії. Наша держава разом з усім міжнародним співтовариством очікує від Російської Федерації реальної і діяльної підтримки мирного плану Президента України, ефективного захисту кордону від терористів та застосування всього безумовного впливу на незаконні терористичні угруповання на сході країни для негайного припинення вогню та складення ними зброї. Будь-яке заохочення терористів матиме критичні наслідки», - зазначено у документі.

Як повідомляв «Вголос», 20 червня президент Петро Порошенко віддав наказ про припинення вогню на тиждень всіма підрозділами Збройних сил, Національної гвардії та Прикордонної служби. Ведення вогню було припинено з 22-ї години 20 червня до 10 години 27 червня.

Не зважаючи на це, бойовики всю ніч вели мінометний вогонь у бік кордону з Росією, намагаючись створити видимість агресії з боку України. У відповідь на це 21 червня, Путін наказав привести російські війська у повну бойову готовність

Водночас також вчора амідміністрація Путіна розповсюдила заяву, згідно з якою Президент Росії Володимир Путін підтримує рішення президента України Петра Порошенка про припинення вогню на південному сході України.