Про це повідомив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко, передає ТСН.

Усі контракти громадяни натомість укладатимуть з визначенням чіткого терміну їх дії. Контракти на 6 місяців в особливий період укладатимуть за бажанням мобілізованих військовослужбовців та строкової служби, які під час особливого періоду вислужили не менше 11 місяців. Також укладати контракт на 6 місяців зможуть особи, звільнені з військової служби під час дії особливого періоду і які вирішили ще послужити в лавах Збройних Сил за контрактом.

Після шести місяців служби зазначені військовослужбовці матимуть право продовжувати контракти ще на шість місяців або більші строки. Загалом зміни, що пропонують, дозволять здійснити поетапну заміну контрактників, що не бажають продовжувати військову службу, мотивованими та свідомими військовослужбовцями, каже начальник Генштабу.

Разом з тим, Муженко розповів, що військовослужбовці-контрактники під час особливого періоду, крім періодів проведення мобілізації та введення воєнного стану, матимуть можливість продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби після завершення строку контракту. Окрім того, всі категорії звільнених військовослужбовців планується зараховувати до оперативного резерву першої черги.

«Щодо надання права на звільнення з військової служби військовослужбовцям, дія контрактів яких продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації – таке право вони набуватимуть після 18 місяців служби з дати продовження дії контракту, а військовослужбовцям, які уклали контракти на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію – які вислужили не менше 24 місяці. Звільнення зазначених категорій військовослужбовців передбачається здійснити планово протягом двох років після ухвалення відповідних змін до чинного законодавства», – наголосив начальник Генерального штабу Збройних Сил України.

Законопроектом хочуть запровадити в особливий період такий вид військової служби, як військова служба за призовом строком на 18 місяців осіб офіцерського складу. Інший законопроект надаватиме пільги військовослужбовцям-резервістам, які укладуть контракт строком від одного до п'яти років, на рівні призваних за мобілізацією військовослужбовців.