ЛЬВІВ, 30 СЕРПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Міноборони заявляє, що має додаткові документи на володіння приміщенням на вул. Саксаганського, 13 у Львові.

Як повідомляє прес-служба Міноборони, 29 серпня у Львові військовослужбовцям Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил ЗС України вкотре довелося відстоювати свої права на володіння комплексом відомчих будівель.

Судові виконавці, які прибули виконувати судову постанову, обрали агресивну тактику щодо військової охорони об’єкту і висадили двері центрального входу будівлі на вулиці Саксаганського, 13, за допомогою трактора.

Міноборони нагадує, що вже понад рік навколо трьох споруд колишнього штабу авіаційного об’єднання тривають судові справи. 4 квітня 2006 року Господарський суд Львівської області своїм рішенням зобов’язав господарів цього об’єкту – Повітряне командування «Захід» та балансоутримувача будівель – квартирно-експлуатаційний відділ міста Львова не чинити перешкод Львівській міській раді у володінні, користуванні та розпоряджанні трьома будівлями загальною площею понад 6,5 тисяч квадратних метрів.

Це рішення військові вважають незаконним, адже будівля належить до об’єктів державної власності, внесена до державного реєстру, що підтверджено Фондом державного майна України, і перебуває на балансі Міністерства оборони України.

За рік зустрічні судові позови обох сторін конфлікту розглядалися як у апеляційному господарському суді, так й у судових органах вищих інстанцій: ВГСУ та ВСУ. Касаційні скарги, які подавалися представниками військових, у цих інстанціях були відхилені.

Третьою зацікавленою стороною у цій конфліктній ситуації виступили працівники Львівського апеляційного адміністративного суду, яким місто передало у користування спірні будівлі.

Попри рішення судів нещодавно військовим вдалося відшукати в архівах постанови Верховних Рад СРСР та УРСР від 1951 року, в яких єдиним господарем та розпорядником цієї території та комплексу будівель визнається Міністерство оборони. А оскільки ці документи є новими, досі не відомими доказами у справі, то усі попередні судові рішення потребуватимуть перегляду. Й нова судова ухвала може скасувати усі до цього часу прийняті по будівлі рішення.

Голова суду Ігор Зварич піддав сумніву існування вищеназваних документів, однак командувач військ Західного оперативного командування генерал-лейтенант Михайло Куцин, який прибув на місце конфлікту, підтвердив факт їхнього існування.

Після тривалих переговорів генерал-лейтенант Михайло Куцин та голова суду Ігор Зварич у присутності суддів Львівського апеляційного адміністративного суду досягли домовленості, що до 3 вересня ніяких дій у спірних будівлях не проводитиметься.

Наразі будівлі перебуватимуть під контролем військовослужбовців Міністерства оборони та працівників МВС.

Нагадаємо, що 28 серпня не відбулася запланована зустріч міністра оборони України Анатолія Гриценка із міським головою Андрієм Садовим, на якій серед інших передбачалося розглянути і питання цього приміщення. За твердженням військових, міський голова проігнорував цю зустріч.

Як повідомляло агентство, 31 травня ц.р. представники міської ради та виконавчої служби спробували виселити військових з приміщення на вул. Саксаганського, 13, де раніше розташовувався штаб 14-го авіаційного корпусу, відповідно до рішення Львівського апеляційного господарського суду.

Військові відмовились звільняти приміщення, заявивши, що 22 травня військовий прокурор Львівського гарнізону подав касаційну скаргу до Вищого господарського суду України.

У травні цього року міський голова Львова Андрій Садовий звертався до прем'єра Єханурова з проханням завадити військовим продати будинок № 13 на вул. Саксаганського, оскільки він є пам'яткою архітектури.

Натомість Міноборони виставило цей будинок для реалізації.

1 червня 2006 року Львівська міська рада прийняла ухвалу, відповідно до якої комплекс будівель № 13 на вул. Я.Стецька, № 13 на вул. П.Саксаганського і № 30 на вул. І.Франка переходить у власність територіальної громади м. Львова.