Від 1 червня учні закладів профосвіти, для яких неможливо перенести практичне навчання у дистанційний формат, можуть виходити на заняття.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Для випускників також зможуть організувати державну кваліфікаційну атестацію, йдеться в листі МОН, розісланому 25 травня.

«Важливо, що розпочати роботу зможуть заклади профосвіти тільки тих регіонів, де місцева влада ухвалить рішення про послаблення карантину. Крім того, директор має погодити механізм роботи з місцевим управлінням освіти. Відвідувати профтехи учні зможуть, зокрема для того, щоб скласти лабораторну роботу, пройти теми з виробничого навчання чи практики, відпрацювати водіння транспортного засобу тощо», – йдеться в повідомленні.

У МОН наголошують, що під час уроку в кабінеті мають перебувати не більш як 10 осіб одночасно, а провітрювати приміщення необхідно буде щонайменше 15 хвилин перед і після кожного заняття.

Крім того, адміністрація профтехзакладу має гарантувати:

прибирання двічі на день;

дезінфекцію;

інформування про необхідність регулярного миття рук із милом і використання захисної маски;

заборону перебування у закладі сторонніх осіб;

дотримання дистанції – розсадка по одному учню за партою;

щоденний температурний скринінг працівників і учнів;

інструктаж про симтоми хвороби та дії у випадку зараження.

Водночас МОН рекомендує не застосовувати очне навчання без нагальної необхідності й радить комбінувати його з дистанційним опануванням матеріалу.

Раніше заклади профосвіти зобов'язали організувати дистанційне проведення атестації випускників, якщо державна кваліфікаційна атестація припадає на період карантину.

Також заклади вищої освіти закінчуватимуть нинішній навчальний рік дистанційно, зважаючи на ситуацію з епідемією коронавірусу.

Як повідомлялося, Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії ЗНО у 2020 році.