Відповідні показники закладено в затвердженому Кабміном Плані подолання черги в дошкільні навчальні заклади до 2020 року, – повідомляє Міністерство освіти й науки України.

Збільшення кількості місць відбуватиметься завдяки 8-ми різним підходам. Перший – це відкриття 77 нових дошкільних закладів освіти та створення додаткових 7 тисяч 430 місць. Ще 4 тисячі 135 місць буде створено завдяки відкриттю навчально-виховних комплексів. 

На 2018 рік також заплановано відкриття 15 приватних дошкільних закладів освіти, де зможуть навчатися 718 дітей. Окремо передбачається проведення реконструкції 110 дошкільних закладів освіти, що дозволить створити додаткових 6 тисяч 226 місць. 

На 55 закладів, що використовувалися не за призначенням, чекає відновлення, у них зможуть прийти 5 тисяч 500 дошкільнят. Трохи більше, ніж 2 тисячі місць буде створено за рахунок відкриття ДЗО в пристосованих приміщеннях, окрім цього буде відкрито 415 додаткових груп, де зможуть навчатися понад 8 тисяч дітей. Ще майже 550 місць буде створено завдяки іншим шляхам вирішення проблеми.

«У 2017 році ми спільно з органами місцевого самоврядування змогли зменшити чергу на 40,3%. Але цього недостатньо, тисячі дітей досі чекають свого місця у дошкільні заклади, і ми маємо вирішити цю проблему», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Протягом 2017 року вже вдалося створити понад 25 тисяч місць у дошкільних закладах освіти. При цьому протягом року черга дітей у ДЗО скоротилася на 31,5 тис. Наразі в черзі в дошкільні навчальні заклади залишається майже 47 тисяч дітей.

 

«Вголос»