Як повідомляє «Радіо Сводоба», про це сказав сьогодні у Дніпропетровську міністр освіти та науки Сергій Квіт.

За його словами, таке перебазування робиться за власним бажанням вишів. Наразі Донецький національний університет переїздить до Вінниці, Донецький національний технічний – до Красноармійська, Луганський національний – до Старобєльська, Східноукраїнський імені Даля – до Сєвєродонецька, Луганський медичний – до Рубіжного тощо.

«Що це означає? Якщо університет переміщається як академічна спільнота і юридична особа, це означає, що він може користуватись своїми асигнуваннями, мати свої кошти», – зазначив Квіт.

Він пояснив, що нині колишні студенти цих університетів, які через ситуацію в Україні продовжують навчання в інших вишах, вважаються «вільними слухачами». З наступного семестру всі вони стануть студентами – їм запропонують або продовжити заняття в рідних закладах, які вже переїдуть в інші місця, або залишитись там, де вони навчаються зараз.

Сергій Квіт також повідомив, що на тимчасово окупованій території України виші зараз не діють.

«Якщо буде оголошено, що якийсь виш працює, то в цьому випадку це буде незаконно, адже вони не мають ні ліцензії, ні акредитації і не мають права видавати дипломи», – повідомив посадовець.

Водночас Квіт зазначив, що перевести школи з тимчасово окупованих територій в інші регіони неможливо.

«Понад 30 тисяч дітей зі сходу України пішли в школи в інших регіонах країни. Всі інші родини, які залишилися на окупованій території, відправили дітей в школи за місцем проживання. Перевезти ці школи складніше порівняно з вишами, адже діти живуть з батьками, і це їхній вибір», – сказав міністр.

Як писав «Вголос», у вересні терористи з «Міносвіти ДНР» заявляли, що їхні дипломи визнає весь світ.