ЛЬВІВ, 13 ЛИПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. ? Міністерство палива та енергетики України і Міністерство внутрішніх справ України ініціюють посилення кримінальної відповідальності за злочини на об’єктах нафтогазового комплексу.

Про це повідомила прес-служба Мінпаливенерго.

Таке рішення прийнято 12 липня під час спільного засідання колегій Мінпаливенерго та МВС за участю керівників енергокомпаній та начальників головних управлінь МВС України в Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській та Харківських областях, де розглядався стан попередження, виявлення та викриття злочинів на підприємствах нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України.

За результатами засідання прийнято рішення про розробку плану заходів МВС щодо вдосконалення системи організації, взаємодії та контролю діяльності підрозділів міліції з попередження, виявлення та викриття крадіжок нафтопродуктів.

Заступникам міністрів палива та енергетики і внутрішніх справ доручено розробити та угодити із зацікавленими сторонами проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження переліку особливо важливих об'єктів нафтогазової галузі, охорона яких має здійснюватися відповідно до вимог чинного законодавства, і підготувати пропозиції щодо змін Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за пошкодження магістральних газо-, нафто- та газоконденсатопроводів.

Вчора керівники енергокомпаній та ГУ МВС Львівщини взяли участь у спільній колегії Мінпаливенерго та МВС України.

Як повідомляло агентство, 21 червня працівники СБУ затримали 2 паливозаправники Манн з напівпричепами та цистернами, заповненими нафтою та п’ятеро осіб під час несанкціонованого відбору нафти на 181 км ділянки «Броди-Держкордон».

Спроба крадіжки відбулася на території ВАТ «Сколівський спецкар’єр» поблизу с. Коростів Сколівського району Львівщини.

УСБУ у Львівській області порушило кримінальну справу за фактом крадіжки нафти за ст. 15 ч. 2, 185, ч.5 КК Украйни (замах на крадіжку вчинений в особливо великих розмірах або організованою групою, передбачає відповідальність від 7 до 15 років з конфіскацією майна).

За підозрою у співучасті у скоєнні вказаного злочину затримано близько 20 осіб.