Про це він заявив сьогодні в коментарі «Вголосу».

«Шанс на мир, який озвучено в одному з пунктів домовленостей у Мінську, не є сигналом до припинення мобілізації і роззброєння України. Навпаки – це сигнал до подальшого посилення обороноздатності держави. Бо дипломатія працює лише за умови наявності в країні військового потенціалу», – наголосив Вадим Карасьов.

Він також сказав, що чергова хвиля мобілізації, яка розпочалася 20 січня цього року, потрібна для надання можливості відпочинку тим військовозобов’язаним, які вже кілька місяців воюють на Донбасі.

«Ми маємо розуміти, що мобілізація дає можливість нашим військовим перепочити від війни. Окрім того, мусимо розуміти, що нам потрібен і весняний призов в армію. Адже потрібно пам’ятати одвічне правило: хочеш миру – готуйся до війни. Звісно, готуватися до війни не треба, але для забезпечення миру Україна має бути сильною», – пояснив політолог.

Окрім того, Вадим Карасьов акцентував увагу на тому, що після проведення весняної призовної кампанії і мобілізаційних дій Україні треба робити ставку на формування контрактної професійної армії.

«Нині в нас немає часу на створення професійної контрактної армії. В цих умовах нам просто потрібне боєздатне військо, яке стримуватиме ймовірні наступи противника. Натомість ми мусимо закласти питання контрактної армії на майбутнє і рухатися в цьому напрямку», – підсумував директор Інституту глобальних стратегій.

Як писав «Вголос», одним з пунктів домовленостей, підписаних сьогодні в Мінську, є повне припинення вогню з 15 лютого, відвід військ та важкого озброєння.