Україна піднялася на 29 позицій у рейтингу індексу електронної участі ООН.

Про це повідомила заступник міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська на Ukraine Reform Conference – міжнародній події, присвяченій експертному обговоренню прогресу реформ в Україні.

«Сьогодні Україна посідає 46 місце зі 193 країн світу – учасниць рейтингу. Вже у 2022 році ми прагнемо увійти до ТОП-20 країн рейтингу. Лідерами цього рейтингу є Естонія, Південна Корея, США, Японія та Нова Зеландія», – розповіла Людмила Рабчинська.

Також стало відомо, що Мінцифри готується запровадити інтернет-голосування на виборах та референдумі. Зокрема, і-voting на президентських виборах 2024 року.

«Саме для цього ми досліджуємо кращі практики i-voting та готуємось до співпраці з ключовими стейкхолдерами – органами державної влади, щоб стати драйвером процесу запровадження інтернет-виборів в Україні із забезпеченням кібербезпеки та з побудовою довіри громадян до таких виборів», – зазначають у відомстві.

Окрім цього, триває робота над юридичними аспектами розвитку прямої демократії в Україні та цифровізації процесу референдуму, а саме е-збору підписів та е-голосування.

Читайте більше актуальних новин від Вголосу:

  • Як повідомлялося, Мінцифри презентувало проект Дія.City для створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні.
  • Міністерство цифрової трансформації презентувало оновлену версію застосунку Дія 2.0 з новими послугами та функціями.
  • Індивідуальний податковий номер доступний у застосунку Дія. Для того, щоб отримати код у смартфоні достатньо просто оновити застосунок Дія до версії 2.0.