Про це інформує прес-служба Міністерства юстиції.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, до кінця року запланована експертиза базових законів «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про культуру». Крім того, у сфері охорони законів будуть досліджені базові закони «Основи законодавства України про охорону здоров'я» та «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ». У сфері оплати праці та пенсійного забезпечення досліджуватимуться базові закони «Про оплату праці» та «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Міністр нагадав, що гендерна експертиза здійснюється з метою наближення вітчизняного законодавства до міжнародних стандартів життя. У ході експертизи національне законодавство піддається комплексному дослідженню на відповідність міжнародно-правовим актам з прав людини стосовно дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Для дослідження, за словами Міністра юстиції, обираються акти законодавства у тих сферах суспільних відносин, що найбільш турбують громадян України, та які безпосередньо стосуються прав і свобод жінок і чоловіків.

Як відомо, проведення гендерної експертизи покладено на Міністерство юстиції законодавством України, а також актами Кабінету Міністрів.