Згідно з поправками, передбачається створення спеціальної Палати суддів, яка «переглядатиме сфальшовані справи, що було поширеним явищем за часів режиму Януковича», повідомила прес-служба ВО «Свобода».

Ігор Мірошниченко підкреслив, що дослухався до пропозицій громадських організацій, які зверталися до нього з відповідним проектом закону, а також врахував прохання десятків людей, родичів яких незаконно ув’язнили.

Згідно з поправками, які планують внести до проекту закону націоналісти, передбачається створення Палати суддів, до якої увійде Палата з перевірки суддів та Палата з питань реабілітації. Як ідеться у пропозиціях до законопроекту, право на звернення до Палати з питань реабілітації має особа, яка вважає, що її права було порушено у зв’язку із незаконним засудженням. Заяву може бути подано з дня початку діяльності Палати з питань реабілітації. У заяві має міститься обґрунтування незаконності ухваленого судового рішення, яке набрало чинності.

За словами Ігоря Мірошниченка, колишня влада репресувала і звичайних людей,  і бізнесменів, і взагалі усіх неугодних. Таким чином правоохоронці разом із суддями звітували про «розкриті» справи, які насправді вішали на перших-ліпших. Одним із яскравих прикладів суддівського свавілля є засудження до позбавлення волі Романа Білодіда, якого звинуватили у пограбуванні інкасаторського автомобіля. Ця подія сталася у Києві 6 серпня 2011 року, коли Роман гостював у своїх батьків у селі Курган Лебединського району Сумської області. Там він пошкодив руку і 6 серпня звертався до районної лікарні, про що є відповідні медичні записи. Але усе це не було враховано під час розгляду справи, тож хлопець має відбувати покарання ні за що. І таких прикладів – безліч.

«Розглянути усі ці справи в порядку депутатських запитів просто нереально, бо їх дуже багато. Тому ми вважаємо, що цілком логічним і послідовним є дослухатися до порад громадських організацій і запровадити практику  створення спеціальної Палати суддів, яка буде переглядати усі справи, що мали великий резонанс та за якими було незаконно ув’язнено тисячі людей. У рамках закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» пропонуємо такий орган створити. На наше бачення, цих палат буде дві: одна займатиметься люстрацією суддів, які здійснювали репресії, а друга – переглядом сфальсифікованих справ», – розповів народний депутат.