Інтерв’ю секретаря Львівської міської ради Володимира Квурта у програмі Львів ТБ «Віч-на віч з репортером»  9 вересня 2008 р.

- Пане Квурт, окресліть, будь ласка, основні питання, які будуть розглядатися на першому після канікул пленарному засіданні Львівської міської ради.

- Міська рада готується розглянути ряд питань, важливих для того, щоб місто якісно функціонувало. Зокрема, депутати міськради планують прийняти ухвалу про надання компенсацій окремим категоріям львів’ян у зв’язку з підняттям тарифів на тепло. Це дуже важлива ухвала. Окрім того, плануємо обговорити питання затвердження схеми теплопостачання в нашому місті, затвердження кредиту для Львівелектротрансу. Розглянемо також і дуже очікувану нашими мешканцями ухвалу про приватизацію помешкань в пам’ятках архітектури.

- Почнемо, мабуть, із тарифів. Нагадайте, наскільки їх підняли. І як зараз міська рада і депутати збираються допомагати тим людям, які неспроможні оплатити досить значні суми за теплопостачання?

- Насамперед мушу сказати, що рішення виконкому про підняття тарифів було об’єктивним. Воно було прийняте у зв’язку зі зміною ціни на газ. Тобто, нам варто очікувати, що, можливо, і взимку буде чергове підняття тарифів. На жаль, причина цього, як ви розумієте, знаходиться поза міською радою. Це міждержавні угоди і на це немає ради.

Депутати міської ради прийняли принципове рішення, що ми не повинні регулювати тариф і давати можливість платити однакову ціну всім мешканцям Львова – і людині, яка має дохід більше 5 тис. грн., і людині, яка на сьогодні ледве виживає. Саме тому депутати ЛМР вирішили надавати адресну допомогу тим, хто її найбільше потребує. Ми спробували зараз прийняти ряд ухвал, які реально фінансово допоможуть нашим мешканцям бути справними платниками, енергетичним підприємствам подати тепло в усі помешкання і разом з тим, все-таки зняти певну соціальну напруженість, яка може виникнути у місті.

- Ви кажете, що допомагатимете львів’янам, які неспроможні самі платити за теплопостачання. Яким саме категоріям населення?

- Планується прийняття ухвали, в якій передбачено захистити інтереси сімей, в яких є інваліди, діти- інваліди, сироти, сімей, де батьки утримують більше 4 дітей, одиноких матерів та реабілітованих громадян. Саме цим категоріям населення буде здійснюватися доплата в розмірі 500 грн. на рік. Це одноразова допомога. Але це те, що, згідно наших розрахунків, дозволить не витрачати додаткові кошти на оплату тепла у зв’язку зі зміною тарифу.

- Яким чином ви вирахували цю суму?

- Існують певні розрахункові цифри – середня площа, середня оплата за опалення. І, відповідно, на користь мешканців була визначена ця соціальна допомога. Також враховано можливості бюджету Львова. Адже загальна сума, яку доведеться витратити з міського бюджету на ці видатки, складе близько 20 млн. грн.

- Хто з членів сім’ї може подати документи, які документи потрібні і куди їх подавати?

- Основним завданням, коли йшлося про розробку цього документу, була простота процедури. Тому і сьогодні передбачено, я вважаю, досить просто і зручно. У відповідні районні відділи соціального захисту необхідно подати 3 документи: копію паспорта, копію ідентифікаційного коду і довідку про соціальний стан. Я думаю, що цього буде достатньо. Звичайно, коли йдеться про опікунство, то потрібне ще рішення відповідної опікунської ради. Механізм нарахування буде так само простий. Подібна практика Львівською міською радою вже напрацьована. У нас відкриваються особові рахунки, на які поступають кошти, які сімя може зняти і, відповідно, компенсувати собі ті видатки, які вона незаплановано зробила.

- А чи не планують міські депутати видати ще якийсь документ, який би допомагав тим категоріям населення, які не увійшли в цю ухвалу?

- Безперечно, це тільки перший крок і так звані кричущі факти. Ми знаємо, що існує проблема вчителів, медиків, пенсіонерів та багато інших категорій населення, які сьогодні залишилися поза увагою держави. Я хотів би зазначити, що сьогодні мова йде про допомогу з боку міста і за рахунок платників, які живуть і працюють в нашому місті. Мова не йде про державну допомогу. Субвенції, які нам скеровує держава, також будуть нараховуватися цим категоріям населення. І я надіюся, що спільними зусиллями ми знімемо цей тягар у зв’язку з об’єктивною реальністю. Україна повинна вийти на світові ціни на газ. Ми повинні відчувати себе в повній мірі незалежними від Росії і для цього дуже важливою є енергетична незалежність.

- Якщо відбудеться ще одне підвищення тарифів, чи будуть прийняті ще якісь документи, які би допомагали мешканцям міста?

- Безперечно, Львівська міська рада буде розробляти такі програми. Це позиція усіх фракцій ЛМР. І я маю надію, що необхідні ухвали належним чином і вчасно будуть підготовані. Більше того, при підготовці запитів при формуванні бюджету уже резервуються кошти, для того, щоб ми чітко знали скільки грошей нам потрібні для того, щоб компенсувати втрати населення.

Разом з тим нам треба усвідомити, що Україна буде незалежною тоді, коли вона буде жити і формувати свої відносини рівноправно, не запобігаючи ні перед ким. Спекулює Росія ціною на газ, значить, нам треба мати сміливість прийняти цю ціну. Я вважаю, що органи місцевого самоврядування не здатні самотужки вирішити цю проблему, уряд повинен прийняти програму, яка пом’якшить перехід на світові ціни. Зрештою, давайте не будемо забувати, що в України є свій газ, якого цілком достатньо для того, щоб обігріти помешкання українців. А уряд повинен також подбати про нашу промисловість. Має бути чіткий плановий підхід, 2-3 перехідні роки для того, щоб наші підприємства могли запровадити нові технології і в такий спосіб забезпечити конкурентоздатність нашої продукції.