Верховна Рада України не передбачила коштів для святкування 750-річчя Львова у проекті Держбюджету на 2005 рік, винесеному на друге читання.
Про це сьогодні повідомив на позачерговій сесії Львівської міської ради міський голова Львова Любомир Буняк.
«У першому читанні було прийнято суму 63 млн. грн., а у другому читанні ця цифра змінена урядом до нуля», ― уточнив міський голова.
Любомир Буняк оприлюднив свою думку з цього приводу: «Ця постанова була на підписанні у прем’єр-міністра Віктора Януковича. Ним вона не підписана, бо Янукович не був впевнений, що його кандидатуру підтримають у Львові. Є ще інша причина: ці процеси, які пішли на Майдан, почалися з цієї трибуни 21 жовтня, і я про це не шкодую. Але дехто з уряду вважає, що Львів має бути покараний».
Любомир Буняк у зв’язку з цим планує вже в неділю виїхати у Київ. Якщо Верховна Рада прийме відповідну ухвалу, то, на думку міського голови, львів’яни усім складом виїдуть протестувати у Київ.
«Львів має бути покараний за позицію депутатів міської ради 21 листопада. Нам постійно загрожують, що нас виключать зі списку ЮНЕСКО, якщо ми не будемо виконувати своїх зобов’язань. Якщо хтось думає, що у Львові має настати пітьма і темрява, то ці 800 тис. львів’ян будуть стояти до кінця», ― наголосив Любомир Буняк.
Верховна Рада України попередньо прийняла постанову про виділення коштів у сумі 145 млн. грн. на святкування 750-річчя від дня заснування Львова, з них 65 млн. грн. мало бути виділено на наступний рік.
750-років Львову виповниться у 2006 році.