Міський голова Львова Любомир Буняк подаватиме апеляційну скаргу на рішення місцевого суду Франківського району Львова, який частково задовольнив позов нардепа Ярослава Кендзьора до нього.
Про це сьогодні на прес-конференції повідомив начальник юридичного управління Львівської міської ради Василь Фіголь.
„Міський голова Львова Любомир Буняк подаватиме апеляційну скаргу на рішення Франківського суду”, ― сказав Василь Фіголь.
Василь Фіголь вважає, що рішення суду не відповідає вимогам закону і є політично вмотивованим.
Начальник юридичного управління міськради також стверджує, що на судовому засіданні не було доведено зв’язку між шкодою і протиправним діянням, не було підтверджено факт моральної шкоди цією реплікою, а також не обґрунтовано суму на відшкодування моральної шкоди.
Василь Фіголь вважає, що суддя Мартьянова, яка вела цю справу, не з’ясували чи була завдана шкода однією із сторін через репліку, яку Любомир Буняк висловив на пленарному засіданні Львівської міської ради 14 листопада 2002 року.
Василь Фіголь стверджує, що репліка Любомира Буняка про спортсменів-фізкультурників та агента КДБ не стосувалася конкретно Ярослава Кендзьора, вона була не персоніфікованою.
„Якщо хтось себе ідентифікує зі спортсменом чи агентом КГБ, то яка в тому моя вина? Я дійсно так сказав, але нікого не називав по прізвищу. Це проблема цього депутата, який увважає, що для нього це образа. Інші просто сміються”, ― сказав Любомир Буняк. який також був примутній на прес-конференції.
Василь Фіголь також повідомив, що на початку 90-их років у газеті „За вільну Україну” у одній із статей навпроти прізвища Кендзьор було зазначено „спортсмен”, тому депутата фактично „ображали” ще задовго до того, як це нібито зробив Любомир Буняк.
Василь Фіголь та Любомир Буняк вважають також, що суддя не мала підстав відмовити у прийняття в одне провадження двох справ: позова нардепа Кендзьора до міського голови Львова та зустрічного позову міського голови Львова до нардепа. Проте 15 березня Франківський суд відмовив правозахисникам Любомира Буняка у долучені заяви до справи, яка вже ведеться, у якій міський голова звинувачує нардепа Кендзьора у публічних образах і просить суд захистити, у свою чергу, його честь, гідність і ділову репутацію.
Як повідомляло агентство, 15 березня Франківський районний суд м. Львова зобов’язав міського голову Львова Любомира Буняка сплатити народному депутату України Ярославу Кендзьору відшкодування через спричинені моральні збитки у сумі 50 тис. грн.
14 листопада 2002 року під час засідання сесії Львівської міської ради Любомир Буняк назвав одного з присутніх у залі засідань, маючи на увазі Ярослава Кендзьора, „спортсменом-фізкультурником, агентом КДБ”. У позовній заяві до Любомира Буняка Ярослав Кендзьор вимагав вибачення від міського голови, а також виплати матеріальної компенсації у сумі 100 тис. грн.