Міський голова Рівного Віктор Чайка повідомив місцевим ЗМІ, що вважає провокацією заяву, яку зробив стосовно нього у Рівненському міському суді голова облдержадміністрації Василь Червоній.

Голова РОДА, який є свідком у справі “Президент - проти Василя Геруса”, заявив, що на екс-редактора газети “Сім днів” Василя Геруса під час виборів Президента України у 2004 році чинив тиск міський голова Рівного Віктор Чайка.

Віктор Чайка обурений заявою голови РОДА. Він каже, що жодного разу не втручався у редакційну політику газети “Сім днів”, не давав вказівок про розміщення у тижневику будь-яких матеріалів. Чайка переконаний, що це зможуть підтвердити всі працівники газети “Сім днів”. Він має намір проконсультуватися з юристами щодо заяви голови РОДА, і не виключено, що вимагатиме її спростування в суді.

Кримінальна справа була порушена 13 грудня 2004 року за ст. 161 ч.1 — порушення рівноправності громадян в залежності від раси, національної приналежності та ставлення до релігії — за фактом публікації в газеті «7 днів» агітаційних матеріалів під назвою "Політичні цілі Ющенка", які, на думку прокуратури, розпалювали національну ворожнечу й ненависть, принижували національну честь та гідність громадян України. У ході розслідування справа була перекваліфікована на інші статті Кримінального кодексу.