Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповів громадський активіст Юрій Ольхович-Новосадюк.

«Їм це буде на руку. У чиновників і забудовників «рука руку миє». А для людей, які шанують історію, культуру і цей архітектурний ансамбль міста Львова  – це катастрофа. Тому що ЮНЕСКО – не жандарм, не якийсь контролюючий орган. Це клуб інтелігентів. І бути в цьому клубі – престижно», – пояснив він.

Незважаючи на те, що Львів внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, досі не визначили межі історичного ареалу міста. А списків історичних будівель – два, і вони різні:

«Я не хочу критикувати, але вимушений це робити через те, що одні будинки падають, інші – розбирають, ще інші – тріщать, а новенькі потвори, як фурункули – виростають на очах. Мало того, ми вже не є в державному архітектурному заповіднику. Віднедавна – це історія вже з обласною радою. І потім були суди, і ніби погодили, що вже його треба. Чи він має бути новий, чи окремо засновуваний – це інша історія. Але факт в тому, що ця структура не працює. В радянському союзі обліковували будинки, присвоїли кожному будинку та пам'ятці номер. А зараз є два списки – один в Міністерстві культури, а інший – в нас. І вони є різні».

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.