Кожна місцева рада Львівської області закладе у свою інвестиційну програму кошти на енергозбереження. Про це журналістам повідомив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Федак на прес-конференції 28 лютого.

«Було рішення обласної ради і розпорядження голови облдержадміністрації, щоби місцеві ради міст і районів закладали кошти на енергозбереження у свої бюджети. Щоправда, бюджети на цей рік уже сформовані, але інвестиційні програми – ще ні, навіть обласна ще не затверджена. Наприкінці лютого більшість районів і міст прийме інвестиційну програму. Зараз важко сказати про кількість коштів, але вони будуть точно закладені, – наголосив пан Федак.

За його словами, цього року ЛОДА запустила кілька програм щодо енергозбереження. Зокрема, про що вже повідомлялося, у бюджет області закладено три мільйони гривень на відшкодування відсотків по кредитах, які буде брати населення для встановлення енергозберігаючих технологій. «Завдяки тому, що ми передбачаємо три мільйони на відшкодування, ми запускаємо схему, коли у цій системі (енергозберігаючих технологій. – ЗІК.) буде працювати 50-60 мільйонів кредитних ресурсів», – вважає Тарас Федак.

Також він розповів, що ОДА запустила кілька проектів щодо переходу на альтернативні системи опалення. Зокрема, у Раві-Руській запустили систему переходу на електроопалення, а також у населених пунктах Турківського та Самбірського районів працюють над переходом на сучасні технології використання твердого палива.

ЗІК