Місцеві суди та територіальні виборчі комісії у Львівській області були готові до оперативного розгляду виборчих спорів, — повідомив на сьогоднішній прес-конференції координатор програми „Правова освіта і захист виборчих прав громадян Львівщини” Андрій Гнида.
„Особливо важливо це було саме в день голосування, коли кількість звернень була значною. У більшості з них справу було поставлено „на потік”, — зазначив Андрій Гнида.
26 грудня минулого року в порівнянні з 21 листопадом загальна кількість звернень збільшилась на 19%. Але, як стверджують координатори програми „Правова освіта і захист виборчих прав громадян Львівщини”, є всі підстави твердити, що список виборців, яким користувались 26 грудня був більш досконалим. Про це свідчить зменшення відсотку питань категорії „неправильне включення до списку виборців” на 31 %.
„26 грудня у порівнянні з 21 листопада змінився орган, до якого подавалися скарги, — зазначив Андрій Гнида, — Якщо 21 листопада місцевими судами було розглянуто 26,5% звернень громадян на неправильності у списку виборців, то 26 грудня — це вже 90% усіх звернень”.
Головною метою проекту „Правова освіта і захист виборчих прав громадян Львівщини”, який діяв на Львівщині з 1 вересня до 31 грудня минулого року, є сприяння виборцям Львівщини в активному захисті їхніх порушених прав.
В рамках реалізації цієї програми було створено мережу правозахисних громадських приймалень у Львові, Дрогобичі та Сокалі, також діяла телефонна гаряча лінія.
Сьогодні Благодійна організація „Твоє право” провела прес-конференцію, на якій були оприлюднені результати реалізації програми „Правова освіта і захист виборчих прав громадян Львівщини”, що проходила за підтримки Асоціації американських правників/ Правової ініціативи в Центральній Європі та Євразії (ABACEELI).