У бюджеті на 2010 рік ЦВК, за бюджетною програмою, для підготовки і проведення місцевих виборів передбачено видатки обсягом 1 млрд. 40 млн. гривень.

Як зазначається в повідомленні, Мінфіном разом із ЦВК було проведено роботу з оптимізації обсягу видатків на місцеві вибори, внаслідок якої постановою комісії для підготовки і проведення місцевих виборів розподілено між бюджетами областей кошти субвенції обсягом 1 млрд. 24 млн. гривень.

Відомствами було підписано спільний протокол, відповідно до якого сторони визнали такий обсяг субвенції достатнім для забезпечення підготовки і проведення місцевих виборів.

Як повідомлялося, 30 серпня Рада виключила з закону про місцеві вибори вимогу про обов'язкову реєстрацію місцевих організацій політичних партій мінімум за 365 днів до дня місцевих виборів для участі в них.

10 липня Рада прийняла нову редакцію закону про місцеві вибори, встановивши, що вони проводяться за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій. 27 липня Президент Віктор Янукович підписав цей документ.