Міністерства фінансів України і Королівства Нідерландів підписали протокол про зміни до Конвенції між країнами про уникнення подвійного оподаткування і запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і майно. Як повідомляється на сайті Міністерства фінансів України, з боку нашої країни протокол підписав глава відомства Олександр Данилюк, з боку Нідерландів - державний секретар Міністерства фінансів Менно Снил.

За інформацією Мінфіну, протокол передбачає оподаткування дивідендів за ставкою 5%, якщо фактичним власником дивідендів є компанія - власник не менше 20% капіталу компанії, а також збільшення ставки оподаткування відсотків з 2% до 5%, ставку оподаткування роялті на рівні 5% і 10%. Окрім того, протокол передбачає нову редакцію статті щодо обміну податковою інформацією, що передбачає значне розширення можливостей сторін у цьому напрямку.

У Мінфіні зазначили, що підписання протоколу направлене на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб на територіях обох країн як шляхом розподілення права оподаткування, так і шляхом обліку в податкових зобов'язаннях платника податків однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави. Це рішення створює сприятливі умови для інвесторів України і Королівства Нідерландів, стимулює ділову ініціативу підприємців і регулює питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх стосунках між державами.

Окрім того, рішення дозволить запобігати ухиленню від сплати податків з одночасним зниженням тиску на законослухняних платників податків, усунути податкову дискримінацію, створити механізми поліпшення співпраці між податковими органами країн і забезпечити обмін податковою інформацією.