За результатами дослідження ДНК-проб українців виділили основний пріоритетний напрямок історичного розвитку українського етносу (нації), передає Україна молода.

Концентрація гаплогрупи хромосом, яку вчені ідентифікують як успадковану від оріїв, виявлена у 53% досліджених українців (цей ген є і в інших народів Європи, але його показник низький). У той час, коли народність оріїв проживала на території нинішньої України, середньорічна температура різко впала на багато градусів, що призвело до суворого похолодання і серйозно відбилося на людській популяції.  У результаті вижили тільки люди, які володіли геном «молочної толерантності» — тобто здатні пити і перетравлювати молоко. Більшість дорослих людей не може вживати молоко в їжі, до прикладу, такими є африканці й азіати. За висновками генетиків, у Європі було два місця, де люди могли сховатися від холоду: Україна та Іберійський півострів.

Територія нинішньої Росії на той час була вкрита льодом і людського життя на ній не було. Результати досліджень дали вченим підстави зробити висновок: «Українці є предками (прабатьками) європейців, а територія сучасної України — колискою білої раси ниніш­ньої цивілізації». У росіян показник гаплогруп хромосом, успадкованих від оріїв та трипільців, у порівнянні з українцями дуже малий. «Це свідчить про те, що українці і росіяни є різними етносами і не є генетично «рідними» — «братніми народами», - йдеться у дослідженні вчених.

 

 «Вголос»