Про це інформує відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області.

Загалом було затримано 14 членів групи – мешканців міст Перемишль, Катовіце, Краків і Варшава. Серед них було також п'ятеро громадян України, а очолив угруповання уродженець Івано-Франківської області. 

Учасники угруповання переганяли крадені та придбані у кредит автомобілі з території України до Польщі, де збували їх за підробленими німецькими документами. 

Вилучено 20 автомобілів престижних марок, таких як «Тойота», «Лексус», «Мерседес», «БМВ», «Порш», загальною вартістю близько $ 1,5 млн. 

Операцію, до якої залучили 200 працівників поліції, проводили по всій території Польщі. Серед вилучених у Польщі автомобілів 8 були зареєстровані на території України. 

Загалом за оперативною інформацією закордон було вивезено понад 100 транспортних засобів, у тому числі тих, що були придбані у кредит.

За зібраними матеріалами прокуратурою міста Перемишля Республіки Польща порушено кримінальні справи за ст. 12 ч.1, ст.212 ч.2 Кримінального кодексу Республіки Польща та висунуто звинувачення в участі в організованій злочинній групі, шахрайстві та підробці документів. Санкція статей передбачає позбавлення волі до 10 років.

Затримана група діяла за двома наступними схемами. Зокрема, на території країн Європи члени групи викрадали автомобілі престижних іномарок, з яких частина легалізувалась за підробленими документами в Республіці Польща шляхом втручання в номер кузова, а частина автомобілів ввозилась на територію України і через деякий час зголошувалась як викрадена, для того, щоб отримати страховий платіж.

З іншого боку зловмисники вивозили з України на територію Республіки Польща автомобілі, які знаходились у банківській заставі або так звані проблемні автомобілі, які в подальшому за підробленими документи легалізувались по всій території Республіки Польща.

Сімом членам організованої злочинної групи прокуратура міста Перемишль висунула звинувачення в участі в організованій злочинній групі. Решті учасникам угруповання висунуто звинувачення у скупці краденого.

Також встановлено, що серед викрадених автомобілів більшість знаходились у банківській заставі та перебували у розшуку за державною виконавчою службою. 

На сьогодні вирішується питання про повернення незаконно відчужених автомобілів банківським установам, які потерпіли від шахрайських дій зловмисників.