Основним завданням Програми є здійснення заходів щодо надання медичної, соціальної та психологічної допомоги жертвам нацистських переслідувань, особливо тяжко хворим самотнім людям.

Основною цільовою групою є колишні жертви нацизму: в’язні концтаборів, гетто, примусові працівники, народжені у неволі, колишні військовополонені, жертви сталінізму.

До участі у конкурсі запрошуються недержавні, громадські, релігійні організації і установи, що працюють в Україні в інтересах літніх людей та зайняті соціальною та/або культурно-просвітницькою (бажано такою, що охоплює різні покоління людей) діяльністю, а також такі, що співпрацюють з громадськими об’єднаннями тощо.

Разом з тим бажана участь в роботі над проектами ініціативних громадян, учнів шкіл та студентів вищих навчальних закладів, працівників державних та муніципальних закладів, а також зацікавлених членів неурядових організацій.

Пріоритетними є проекти, спрямовані на покращення стану здоров’я, якості життя колишніх жертв нацистських переслідувань, подолання почуття самотності та соціальної ізоляції самотніх людей похилого віку шляхом надання медико-соціальної та психологічної допомоги, розвитку волонтерського руху серед молоді, діалогу між різними поколіннями людей.

Фінансову підтримку можуть отримати проекти, кошторис яких є економічно обґрунтований та не перевищує фінансування зі сторони організатора 240 тис. грн. на рік.

Перевага надається проектам з частковим фінансуванням за рахунок власних коштів учасника конкурсу або коштів третьої сторони, залученої учасником до реалізації проекту. Затвердження проектів здійснюється на конкурсній основі.

Джерело: toleranz.org.ua