Подаємо проект Ухвали. Зараз Оргкомітет працює над її доопрацюванням.

Проект ухвали:

«Український визвольний рух середини ХХ століття, незважаючи на складність, багатошаровість, протиріччя та трагічні сторінки, увійде в історію України як черговий етап боротьби українського народу за свою незалежність. Боротьба УПА стала великою моральною перемогою нашого народу, символом незламності й нескореності його духу.
1. Справді демократична й незалежна Україна повинна знати всю правду про свою історію і сприяти вільному її вивченню. Це сприятиме відновленню історичної пам'яті народу та стане орієнтиром національної ідентифікації наступних поколінь, для яких вітчизняна історія повинна стати стрижнем національного та громадянського виховання.
2. Глибоке і критичне осмислення українського визвольного руху середини ХХ століття та адекватне висвітлення результатів праці науковців у ЗМІ дозволить усунути численні ідеологічні та методологічні інсинуації і штампи щодо оцінки ОУН та УПА, дозволить подолати проблему поляризації України на Схід і Захід.
3. Заявляємо про неприпустимість застосування командно-адміністративних методів щодо української історичної науки і застерігаємо владу від повернення до сумної і небезпечної практики тоталітарного минулого. Виступаємо проти політизації історії та використання її нечесними політиками у прагматичних цілях, зокрема, як одну із складових політтехнологій під час проведення виборчих кампаній. Наполягаємо на припиненні антинаукової практики вилучення окремих історичних подій і фактів зі шкільних підручників та посібників для вищих навчальних закладів.
4. Вимагаємо від Верховної Ради України визнати на державному рівні ОУН і УПА стороною, яка воювала за українську державу та надати її воїнам статусу учасників бойових дій у Другій світовій війні з відповідними соціальними гарантіями. Цей закон матиме надзвичайно важливе суспільно-політичне та моральне значення, оскільки сприятиме відновленню історичної справедливості, підвищенню авторитету України на міжнародній арені, закладе підвалини реального примирення та консолідації суспільства.
5. Поділяємо стурбованість громадськості тим, що проект Закону України «Про засади державної мовної політики» спрямований на розмивання державного статусу української мови, звуження сфер її впливу, надто в східних і південних регіонах України, сприяє подальшому витісненню її із ЗМІ, галузі освіти і культури. Вимагаємо від влади припинити антиукраїнську політику та закликаємо небайдужих приєднуватися до створення і розгортання діяльності громадських комітетів захисту української мови».