Українці, яких щепили двома дозами COVID-вакцини, за потреби можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Про це повідомляє "Твоє місто".

Відомо, що таке свідоцтво можна отримати виключно в паперовій формі після введення другої дози препарату від коронавірусу. Його видають у сімейного лікаря або ж у будь-якому медичному закладі, що підключений до електронної системи охорони здоров’я.

В Україні зараз також розробляють "COVID-сертифікати" та "імунні паспорти". Їх не потрібно плутати з міжнародними свідоцтвами, адже це зовсім різні поняття. У BBC зазначили, що міжнародний сертифікат про вакцинацію видають людині для підтвердження певної вакцинації. Сертифікат потрібний у країнах, де є велика загроза поширення різних небезпечних хвороб.

У яких випадках видається міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Головна умова – отримати усі дози вакцини проти коронавірусу. Свідоцтво оформлюють французькою або англійською мовами, а також додатково українською. У міжнародному документі будуть вказані латинкою персональні дані пацієнта та інформація про вакцинацію.

Також у свідоцтві обов’язково повинен бути офіційний штамп медичного закладу, підпис лікаря та пацієнта.

Варто знати те, що свідоцтво буде дійсним лише у тому випадку, якщо людину вакцинували препаратами, схваленими ВООЗ до екстреного застосування. Термін дії документа – 1 рік з можливістю продовження.

Зазначимо, що Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила до екстреного використання три вакцини. Серед них AstraZeneca, Pfizer-BioNTech та CoronaVac.

На сторінці Міністерства охорони здоров’я у Facebook повідомили про те, що від початку кампанії вакцинації щепили 1 млн 214 тис. 008 осіб. З них лише трохи більше 147 тисяч українців отримали дві дози препарату та є повністю імунізованими.

Читайте більше новин від ІА Вголос: