З 3 по 5 вересня 2010 року в місті Чернівці проходитиме Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz.

Головною темою фестивалю стане сучасна німецькомовна та українська поезія, а участь візьмуть провідні поети України, Німеччини, Австрії та Швейцарії. Нашу країну на арені фестивалю представлять такі відомі на літературному фронті особи, як Юрій Андрухович, Наталка Білоцерківець, Ігор Померанцев, Олег Лишега і Сергій Жадан.

Європейська делегація поетів складається з Андреаса Заурера, Бригітте Олешинські, Ельке Ерб, Франца Йозефа Черніна, Хендріка Джексона, Інгеборг Кайзер, Майкла Марча, Юліана Шуттінга, Мілени Фіндайс, Герхарда Фалькнера і Петера Ватергауса. В якості спеціального гостя запрошена видавець спадщини Пауля Целана – Барбара Відеманн, яка презентує у рамках фестивалю свою нову книгу.

Тема і час проведення першого фестивалю обрані не випадково. Чернівці – місто з більш ніж 600-річною історією, пов'язаною з німецькою культурою. Зокрема, це стосується поезії. Саме Чернівці дали світу таких геніїв німецькомовної літератури, як Роза Ауслендер і Пауль Целан. Дев'яностій річниці народження відомого поета і присвячено перший міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Надалі фестиваль буде щорічним. І з кожним наступним роком кількість країн-учасниць збільшуватиметься.

Програма Meridian Czernowitz складається з низки культурно-мистецьких заходів різного характеру, детальніше про які можна дізнатися на офіційному сайті фестивалю.

У денний час на гостей чекають поетичні читання, сигарно-поетичні і винно-поетичні дискусії, презентації книг, культурологічні екскурсії і художні експозиції. Вночі проходитимуть вечірки електронної музики за участю відомих Dj's і продюсерів з Європи, серед яких Franksen, Triad, Lost Sequence, MC Kemo, Soulgrifter, Soulsurfer і Sunchase. Також гостям презентують "Електропоезію" – синтез віршів учасників фестивалю і електронної музики з живим інструментальним супроводом.

Значною подією у рамках Меридіана стане презентація відеоінсталяції "Темпль", яка діятиме вночі. Ця художня акція – тимчасовий екскурс в історію, шляхом відтворення первинного вигляду колись зруйнованої синагоги Темпль за допомогою світлової проекції.
Впродовж трьох днів також діятиме і молодіжна поетична сцена. Саме тут презентують свою поезію і відеопоезію перспективні молоді українські автори. В ході фестивалю буде задіяне все місто, адже заходи проходитимуть в різних місцях, починаючи від відкритих майданчиків і терас архітектурних шедеврів, закінчуючи нічними клубами і приміськими туристичними комплексами.

Також діятиме кількаденний перекладацький семінар за участю провідних перекладачів України – Юрка Прохаська і Ольги Сидір. Кожен охочий зможе отримати професійні поради і попрактикуватися в художньому перекладі. Вірші поетів-учасників будуть видані окремою збіркою.

Meridian Czernowitz пройде за ініціативою ГО "Культурний Капітал", за підтримки Німецького культурного центру Goethe-Institut Ukraine, Швейцарського культурного фонду Pro Helvetia Warszawa, Австрійського культурного форуму, Міжнародного Фонду "Відродження" та інших.

Детальніша інформація: meridiancz.com

095 838 89 62
[email protected]
Олександр Буліч – прес-секретар фестивалю Meridian Czernowitz.

фото: travel.kyiv.org