ЛЬВІВ, 19 ЛИПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — МНС почали піднімати цистерни з фосфором на місці НС біля Ожидова.
Про це „ПресТайм” повідомив керівник прес-служби ЗахОК Олександр Поронюк.
„Одну цистерну вже підняли”, — сказав він.
Скільки часу будуть піднімати цистерни, він не уточнив.
Нагадаємо, вчора віце-прем’єр-міністр Олександр Кузьмук заявив, що увесь фосфор реекспортують в Казахстан.
Натомість, раніше міністр транспорту Микола Рудьковський повідомив, що казахи планують переробити фосфор в Україні. За його інформацією, вони розглядають хімічні підприємства в Калуші та Рівному.
Як повідомляло агентство, аварія сталася 16 липня о 16.55. На 12 км перегону „Красне-Ожидів" поблизу с. Закомаря, відбулося сходження з колії 15 цистерн товарного потягу. Через розгерметизацію ємностей, при контакті фосфору з повітрям, зайнялось 6 цистерн. Внаслідок горіння утворилась велика кількість диму та токсичних газів. Зайняттю фосфору передував вибух.
Станом на 7.00 до медичних закладів із скаргами на стан здоров'я внаслідок надзвичайної ситуації в Ожидові звернулася 81 особа, у тому числі 28 дітей та 25 працівників МНС.
За фактом порушення правил безпеки прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу.