Moderat "Moderat" (2009)

Німецькі електронщики Apparat (Sascha Ring) та Modeselektor вирішили погратись в кооперацію і на 2-х записали один альбом класного IDM-му зі збереженням своїх індивідуальних параметрів.

Розподіл чіткий і дуже легко зрозуміти, де ковдра перетягується Apparatом, а де Modeselektor. Банди вирулюють у межах свого старого саунду. Аппарат більше оглядаючись на "Walls" (2007), прикалісти Modeselektor – на свої "Hello Mom!" (2005) та "Happy Birthday!" (2007), де в них вже був трек "Let Your Love Grow" записаний з Аппаратом.

Найбільший ж прикол диску в тому, що Moderat намагаються поєднати саунд ранніх Autechre (диск "Incunabula" (1993)) і деякі примочки Tricky на "Maxinquaye" (1995) з модними фішками, типу дабстеп (у варіанті Burial) та денсхолом у варіанті The Bug на диску "London Zoo" (2008).

Тому серед класичних футуристих замальовок (де можуть проскакувати тіні Depeche Mode) можна найти й таку штуку, як "Rusty Nails" на якій накладається дабстепна естетика треку Burial "Archangel" з альбому "Untrue" (2007), космічна відстороненість Autechre та вокальна меланхолія Аппарата. Індастріальний біт "Seamonkey" кружляє навколо "Basscadet" Autechre, виявляючи звідки з черпалось натхнення Аппарата на трек "Fractales Pt.I" зі свого останнього альбому.

Тільки у варіанті Moderat радість космічної піонерії заміщається тривожною атмосферою, відсиланням на саундтрек до американського Солярісу Содерберга та наростаючою небезпекою саспенсного піздєца. У варіантах Modeselektor з'являється брутал, який на своєму новому альбому проїбали The Prodigy. Незважаючи на те, що "Slow Match" алюзує до треку The Bug "Murder We", Modeselektor можуть й самі похвалатись такою айдіемною раггою. Треки "The Rapanthem" та "Silikon" на "Hello Mom!" (2005) та "2000007" з "Happy Birthday!" (2007) – тому алібі. Плюс глітч, який не є вже аж такою фішкою The Bug, зате в "3 Minutes Of" точно наявний на тлі космічного амбієнтового вакууму. Бластерна перестрілка продовжується і в "Nasty Silence" + обидві частини "Porc".

Окрім усіх попередньо згаданих френдів, Moderatу не дають спати звучочки TV On The Radio. Трек "Sick With It" то фастово компенсує. "No. 22" вирізняється ейсідним джанглом отриманим у спадок від 2-го "Porc". Фінішує диск дабстепом "Out Of Sigh" замішаним на мінімалістичних амбієнтових пейзажах та астронавтним голосом Аппарата під враженням вічнонічного тріпу космічними картами.

В принципі, щось таке не чекалось від Аппарата та Modeselektor. Атмосферка класна. Бойовий заряд зберігається протягом усього польоту. Агресивний саунд з брутальними вставками Modeselektor розбавленим меланхолією Аппарата та дабстеповою ізмєною – має багато шансів надовго залишитись в плеєрі.

1. A New Error
2. Rusty Nails
3. Seamonkey
4. Slow Match (feat. Paul St. Hilaire)
5. 3 Minutes Of
6. Nasty Silence
7. Sick With It (feat. Delle aka Eased from Seeed)
8. Porc # 1
9. Porc # 2
10. No. 22
11. Out Of Sigh

Merzbow

Безмежна дискографія великого і страшного Merzbow й цього року поповниться напевне десятком альбомів. Як на березень вже наявні 4-ри диски, 3-ри з яких нижче. Масамі Акіта не спить й вам того ж бажає.

"Camouflag" (2009)

Як не на піонера нойзового руху, достатньо м'який альбом Merzbow. 3 трека на годину часу дуже добре розслабляють, що й зрозуміло, сприяє повній зосередженості в контексті медитативної нойзо-програмки. Музон кайфово розщеплює. Така собі хвилеподібна пилорамка радіоперешкод з іронією.

Саунд не агресивний, хоча вагітним (хіба що для підготовки ніндзя) та психам не рекомендується. В чомусь "Camouflag" навіть меланхолійний альбом. Якісь такі дитячі спогади пов'язані з шуканням різних радіостанції на старому приймачі. Вслуховуєшся в кожен звук в надії почути щось несподіване. Так і тут. Такий собі радіо-магічний ефект радості від пошуків.

Сирени протиповітряної оборони та швидкої занойзовані до легкої камуфляжності. Десь падають труби. Індастріальні шуми. Деформований плач дитини народженої від секславу металобрухту та екскаватора. Старт космічного корабля. Альпійські корівки пасуться в радіоактивних горах.

З хаосу вибудовується море цікавих звуків та настроїв, тому при дуже-дуже великому бажанні цю музику можна назвати деконструкцією, як інколи пишуть деякі видання. Дуже нічний музон.

1. Coral Reef Color With Red, Pink, Purple and Green
2. Transparent Man is Color With Blue and Pink
3. Cicad Played Under the Arch

"Suzume 13 Japanese Birds Part 1" (2009)

На 1-й частині японських птахів лупи вже хуярять дай боже. Проривання на якісь невідомі території. З'являється перкусія. Механічний ритм задрочує до повної автоматизації, але не сприяє відчудженості.

Знаходиться місце й для заглюку якоїсь машинерії, що періодично набирає обертів в секунду. Присутні елементи компутерної шпільки з бластерними перестрілками. За нойзом відчуваються гвинти телевізійного гелікоптера на автоперегонами. Постійний газ і жодних гальм. Ну й не варто забувати про іронію.

1. Red Bird Of Summer Part 1
2. Fandangos In Space
3. Tori Uta
4. Red Bird Of Summer Part 2

"Fukurou 13 Japanese Birds Part 2" (2009)

Більш екстремальний у порівнянні з 2-ма попередніми диск. Згусток роздряпаної енергії з аритмією та цікавими нарізками весняних котів. Радіоперешкоди перелітають в саунд електронних цвіркунів біля індастріельного ставочка. Метрономічний барабан. Космічний вітер. Булькотіння. Кароч, безкраї простори Всесвіту.

На "Variation No. 2" Merzbow погнав конкретно. Під такий трансформаторний дрон класно засинати не тільки роботам, але й дельфінам та пташкам (відповідаючи на питання "а де ж тут птахи?"). Уся інша пульсація також затарена стьобом, для когось, напевне, у збоченому варіанті.

1. Gorosukehoukou
2. Variation No. 1
3. Variation No. 2
4. Noritsukehousei