На заводі ім. Малишева успішно пройшов чергове випробування оновлений БТР-50. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

У відомстві  наголосили, що удосконалений БТР-50 оснащений новим українським двигуном ПТД-2 потужністю в 400 к. с., який замінив застарілий В-6 потужністю 240 к. с.

Машина також отримала п'ятиступінчасту коробку передач з планетарними механізмами повороту і доопрацьовані вузли ходової частини. Модернізований БТР-50 вже успішно пройшов ходові тестування на пересіченій місцевості і вогневі випробування.

БТР-50 з новим харківським двигуном став швидшим і мобільнішим як на суші, так і на воді. Крім того, значно зросла надійність машини та її експлуатаційні характеристики.

В Україні цей бронетранспортер не перебуває на озброєнні, але в багатьох арміях світу, особливо в азіатських і африканських регіонах, він успішно експлуатується. Завод ім. Малишева зараз може запропонувати модернізацію цих бойових машин більш потужними двигунами.

Виконання державного оборонного замовлення і робота з іноземними партнерами дозволить на повну використовувати виробничі потужності заводу, створити додаткові робочі місця і поглибити позиції України у сфері міжнародного військово-технічного співробітництва", - повідомив генеральний директор заводу ім. Малишева Олександр Чурсін.

БТР-50 - гусеничний бронетранспортер, призначений для транспортування до 20 бійців і військових вантажів масою до 2000 кг.