Перебування Оперативної групи російських військ у Придністров’ї є незаконним, тому Росія зобов’язана беззастережно вивести свої війська та озброєння з цієї території.

Про це заявили в Посольстві Молдови у Відні за підсумками участі постійного представника країни в ОБСЄ, посла Віктора Осипова у Форумі з питань співробітництва у сфері безпеки, передає «Укрінформ».

«Перебування Оперативної групи російських військ на території Придністров’я є незаконним, отже, Російська Федерація зобов’язана беззастережно вивести свої війська і озброєння з Молдови. Посилання російської влади на Угоду від 1992 року про принципи мирного врегулювання Придністровського конфлікту є безпідставними, оскільки в документі 1992 року немає жодної згадки про перебування на території Придністровського регіону Молдови російських військ і озброєння», – йдеться в повідомленні.

У дипломатичному відомстві Молдови також наголосили, що йдеться не про російський військовий миротворчий контингент у Зоні безпеки на Дністрі (близько 400 військовослужбовців), а про розквартировану в Придністров’ї Оперативну групу російських військ (понад 1400 військовослужбовців).

Також Осипов нагадав про резолюцію Генеральної асамблеї ООН 2018 року про беззастережне виведення російських військ із території Республіки Молдова.

Додамо, що спецмісія ОБСЄ зафіксувала «Гради» в Луганську.